babí.

babí.

„Play with matches, you get burned“ / Vincent Vega.

Kde jsem byla? A kde byly blogy? Uneslo mě snad ufo? Marťani? Možná…a taky jeden můj článek tady z narozenin se sám zmizel a byl zmizelej a já si toho měsíc nevšimla.
Zákonitě měla přijít střela, která tohle vznášení ukončila a těch schůdků dolů na zem pár bylo. Tududumtum.
Říká se, že náboženství je pro ty, co nechtějí do pekla, spiritualita pro ty, co už v něm byli. Tak pojďme do toho letošního…tahle země jde do … jinam, pokud nezačneme něco dělat. Tohle, co vidíme, JE peklo pro každého, kdo má alespoň trochu nějaké to sou-cítění. Prý je nás jen deset procent…kdo ví… evidentně toto cítění vyvažuje druhá desetiprocentní rovina, která nemá soucítění žádné (zdravím). Zbytku je to jedno.
To je docela dost lidí, s nimiž by letní chvíle mohly pohnout nečekaným směrem…tohle je naše jediná planeta. Tady teď žijeme a tady jsme přišli z nějakého důvodu – každý po svém a každý po svých.

Tělo…co jsme se spolu dozvěděli ve chvílích odmlky od socek a trapných chvílích mlčení a vzájemné hypnózy kdo z koho?
• Citrón – pro mě nějak zásadní bylina, rostlina. Každý má asi tu svou, ale tohle je docela príma závislost. Nebo ne? Ale dávám ji. Začlo to už na Mallorce, že jsme s timhle stromem spojeni a je mezi náma něco víc, a že je to na dýl než jeden život, teda na jeden blog o zdraví (heh) a baví nás to tu spolu. Jaký máte vy? Kávovník? Kakaovník? Frňákovník? Nebo třeba višeň? Máte?
• Měsíční zatmění – nedáváme. Ani já, ani tělo, ani částečné, …úplně to neumíme polknout, aneb – jsme mimo. Myslela jsem si, že nejvíce je ten, ve kterém je solár ve stejném znamení jako zatměný lunár (emo), ale letos to bylo ještě o dimenzi jinde, když byl solár a lunár naopak. Takovou emocionální vyprahlost jsem dlouho neviděla. Dali jsme si to s tělem naplno a takhle hezky jsem to tady teď ezo – tericky nasdílela, kdo ví proč…asi, že je to léto babí…
• …summertime… Děcka, proberme se! To, že hoří naše plíce, srdce, nebo děloha není a nebude jedno! Nikdy. Nevím, jaké jsou vaše motivace k tomu žít na této Planetě Zemi, ale zadarmo to není – má a mělo by to mít smysl, i když třeba úplně nevíme jaký. Já vím, že tohle je na někoho docela hluboko, (ano je), ale je to, jak to je. Má eko – logická hlava prostě neumí úplně na některá témata mlčet. Jaké máme šance se s tím v našem svědomí poprat?

• Návod:
1. Třídit, třídit a zase třídit odpad.
2. Nevytvářet odpad. Pokusím se tomuto tématu více věnovat, v dalších řádcích či článcích, ale pro začátek bychom mohli začít s obchody bez obalu, (hele, když jsou i u nás v Havířově, tak tam u vás určitě taky). Kupujeme si zkrátka věci v obchodě sypané na váhu.
3. Můj milý kamarád mi doporučil recyklovatelné pytlíčky, abychom nedávali ovo-vege do pvc. Zatím nakupuji polovinu věcí bez sáčku, je to někdy sranda, ale brzy pořídím. Pak jsou různé další věci tohoto typu, ale o tom jindy…
4. Maso. Ne, nechci, chci, nechci, ne… o tom mluvit…tak jo…objevila se jasná zpráva o konci světa (děkuji Juraji za frázi), no prostě je jasné, že deštné pralesy hoří z důvodu živočišné výroby. Jsou vědomě vypalovány, aby uvolnily prostor pro pěstování sóji, která je krmivem pro zvířata z velkochovů (no comment). To téma je vážné a citlivé… Zkuste bezmasé pondělky – fakt to nebolí. A kdyby to udělali všichni masožrouti na světě…coooo? Co vy na to? V celém systému hrajou roli i mléčné výrobky, ale nevím, jestli už toho na vás dnes nebude moc.

5. Císařovy nové šaty – co jen na to říct? Wtf? Cože? Uff? Kdo ví, tak ví, tenhle rozhovor se jistě zapíše do dějin české žurnalistiky. Více nemá k tématu cenu se vyjadřovat. Méně je prostě více. TEČKA●

 

 

Tak. Tohle je tak asi vše, co jsme s Marťanama a UFOnama zjistili v době, kdy jsem nepsala. Není to žádný sluníčkářský totál, ale tak nějak tuším, že téhle Zemi, nebo prostě lidstvu jako takovému už tikají hodiny. Bio-logické.
Nenásilný indiánsky – letní budíček nám všem!
Hola verano, gracias por todo. La vita è ancora bella. Do not look back in anger, please…pusu a zdraví.
(PS: tu o duze si dáme příště).
Tea.

Autor: Tea

Jogínka a autorka. Vegetariánka. Pomáhám lidem zdravě žít a cítit se ve svém těle jako doma. Ať už přes psaní na tomto blogu nebo veřejně na mých lekcích jógy. Můj příběh si přečtěte zde ~

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *