imunita.

imunita.

Imunitní systém je reálná obrana našeho organismu při změnách. Záměrně jsem napsala slovo PŘI a ne PROTI. Změna je přirozenost života, není tedy třeba se jí vyhýbat. Jen někdy může dojít ke zvýšení zátěže, kdy změna je pro nás neuchopitelná, příliš radikální, silná, nárazová.

V tomto případě mohou nastoupit toxiny a tělo potřebuje čas se s procesem vyrovnat, a to úměrně tomu, jak veliká změna pro organismus – člověka nastala.

Když je imunita porušena, dochází k virózám, plísním, alergiím a ještě horším projevům. Jak ji posílit?

Po celém zkoumání jsem přišla na to, že jestli něco můžeme, v akutním případě nemoci, je odlehčit střevům. To téma je široké a asi každý nejlépe ví, co mu škodí a prospívá. Takže individuálně to, co vnímáte jako škodič – vynechejte. Co je vaše „guilty pleasure“, tedy potěšení, při kterém se cítíte provinile?

Již docela dávno jsem na jedné přednášce zaslechla větu: „když vím, že mi to škodí, proč to vlastně dělám“? Možná není ani na škodu si odpovědět na tuto otázku.

Samozřejmě existuje prevence, o které ví snad každý, ale někdy je fajn si to shrnout ještě než komplikace nastane. „Céčko“, vzduch a pohyb nejlépe venku, přiměřený odpočinek a respektování svých vlastních energetických rezerv.

A pomerančový fresh džus.

Autor: Tea

Jogínka a autorka. Vegetariánka. Pomáhám lidem zdravě žít a cítit se ve svém těle jako doma. Ať už přes psaní na tomto blogu nebo veřejně na mých lekcích jógy. Můj příběh si přečtěte zde ~

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *