meziřádková.

meziřádková.

जटाटवीगलज्जलप्रवाहपावितस्थले
गलेऽवलम्ब्य लम्बितां भुजङ्गतुङ्गमालिकाम् ।
डमड्डमड्डमड्डमन्निनादवड्डमर्वयं
चकार चण्डताण्डवं तनोतु नः शिवः शिवम् ॥१॥
Jatatavigalajjala pravahapavitasthale
Galeavalambya lambitam bhujangatungamalikam
Damad damad damaddama ninadavadamarvayam
Chakara chandtandavam tanotu nah shivah shivam (Shiv Tandav)

Před dvěma lety jsem měla černé vlasy, zelené oči a touhu. Seděla jsem s ní na Trafalgar Square a učila se s ní zacházet. Nebojovat.

Objevila se ve mně a já se nestačila divit, jak je hluboká a krutá. Nekompromisní a bezbřehá vášeň a víra. Vesmírná touha po pravdě.

V loni na podzim jsem takhle měla obchodní schůzku a neskrytě prohlásila, že nebudu lhát. Jak myslíte, že obchod dopadl? Dnes se z něj směje někdo jiný.

Pravdu jsme ze svého světa vydědili. Udělali z ní černou ovci, čarodějnici. Ta, co si zaslouží být za zdí. Tohle nás totalitní režimy naučili velmi dobře. „Hlavně, ať nevychází na Světlo!“. Vyhnali ji ze svých realit do jeskyně, z civilizace do hlubin lesů. Chceme žít v omamné verzi nevědomí, podprahového ovlivňování, v kouři halucinogenního dýmu? Jestli jsem byla frustrovaná? Ano, leckdy ano. Nechápala jsem, co lidé nechtějí vidět, nebo proč to halí do své obvyklé UH omáčky.

Od té doby mi do cesty dost často vcházeli manipulátoři různých kategorií. Učitelé… Pak na druhé straně také lidé, kteří pravdu mohou. Ať už v jakékoliv míře, i když asi ne tak hluboké. To aby z toho člověk nezblnul, nebyl na to úplně sám. Děkuju.

Jenže poslední dny, týdny, úplněk a noci byly natolik výživné, že odhalily, co si mám uvědomit. Světe div se, poslední kapka, co mi pomohla, byla má jóga. Včera. Satya-meva jayate. Satyam Shivam sundaram.

Ve středu 8. 5. si zaznamenávám: „ 15. března 1939 to začalo. Adolf Hitler, ač vegetarián a abstinent, jedl na Pražském hradě pražskou šunku a vypil sklenici plzeňského piva. (cit.web). No a pak po pár hrůzách 8. 5. 1945 kapituloval. Capitulare.“

Dívejte, můžeme milionkrát spekulovat o tom, jak naše společnost vypadá, můžeme nesouhlasit a řvát dokola opakovaná hesla na náměstí, ale docela dlouho již tuším, že tudy Cesta nevede. Volíme si ji totiž sami.

Upřímný víkend všem.

Autor: Tea

Jogínka a autorka. Vegetariánka. Pomáhám lidem zdravě žít a cítit se ve svém těle jako doma. Ať už přes psaní na tomto blogu nebo veřejně na mých lekcích jógy. Můj příběh si přečtěte zde ~

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *