Tea…

Jsem Tereza Klečková, nebo taky Tea. Jogínka a vegetariánka, sur – realistka, uměno – vědkyně a autorka.

Nejprve byla příroda. Nechuť jíst zvířata. Pak tanec a cestování. Sur – reálno a mystika. A pak ten zlom. Předčasná oslava narozenin. Překročení rychlosti na straně jedné a nevědomé vkročení do vozovky na straně druhé. Tři hodiny bez vědomí. Rozbitá hlava a noha na tři kusy znamenaly pro mne dva dny před dvaadvacátými narozeninami náhlou změnu směru a životní obrat.

Během jednoho roku tři operace a systematické rehabilitace. Střídalo se chození s berlemi a bez nich, a po další operaci nanovo. Věci neplynuly vždy hladce. Pravá noha byla po půl roce o polovinu hubenější než levá, která to „ustála“.

Aktivně jsem se do té doby věnovala pohybu a tanci, můj pohyb byl ale nyní omezen. A tak se dostala ke slovu jóga, s níž jsem do té doby dost nepravidelně koketovala. Do půl roku po rekonvalescenci, kdy jsem dýchala, cvičila a trochu i meditovala pod stromem, se mi otevřel nový směr a po absolvování několika kurzů jsem začala sama učit.

Od mé první veřejné lekce uplynulo devět let intenzivní praxe a teorie. Dostudovala jsem uměnovědný obor na univerzitě, kde jsem se dostala do kontaktu s psychoanalýzou a vlivem podvědomí na životní elán a tvůrčí směr každého člověka. Doplnila tak poznání mých prožitků z tance a zotavování z nehody.

Po několika mých projektech spojených s výukou jógy, zakládám – jakožto téměř celoživotní vegetariánka – tento blog nejen o józe, ale zejména o zdraví a veggie – eko – biu. Pomáhám lidem zdravě žít a cítit se ve svém těle jako doma. Jeden život máme. Jeden život jsme.

pusu a zdraví

Tea.